FOT. Archiwum Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie
FOT. Archiwum Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie

Sąd Rejonowy w Kętrzynie przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy kradzieży rozbójniczej oraz znęcania się. 57-letni mieszkaniec miasta najpierw ukradł swojej matce pieniądze, a następnie pobił ją. Teraz może mu grozić kara 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek (20.12.2016) około godz. 12.00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Kętrzynie przy ul. Bałtyckiej mężczyzna bił starszą kobietę i w chwili obecnej został ujęty przez świadków zdarzenia. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że 57-letni mężczyzna najpierw ukradł swojej matce 500 złotych, a następnie użył wobec niej siły fizycznej, kopiąc ją po całym ciele. Sprawca tego samego dnia został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jak się okazało, nie była to pierwsza sytuacja kiedy to mężczyzna bił kobietę. Funkcjonariusze ustalili, że 57-latek od listopada 2013 roku do momentu zatrzymania, czyli 20 grudnia 2016 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką w ten sposób, że będąc pijany wszczynał awantury, podczas których wyzywał kobietę, groził pozbawieniem życia, bił po twarzy, dusił, kopał i popychał.
Wczoraj (22.12.2016 r.), po zebraniu materiału dowodowego, 57-latek usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej oraz znęcania się nad osobą najbliższą, a sąd na wniosek prokuratora i funkcjonariuszy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyzna trafił już do Aresztu Śledczego w Bartoszycach.
Teraz grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie