Kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna grozi 27-letniemu mieszkańcowi Kętrzyna.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. FOT. www.demotywatory.pl

Mężczyzna zakłócał spoczynek nocny sąsiadom odtwarzając głośno muzykę. Lekceważył zwracanie uwagi i prośby sąsiadów. Nie przejął się też interwencją policjantów, dlatego wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Niemal każdej nocy kętrzyńscy policjanci otrzymują zgłoszenia o zakłóceniu ciszy nocnej. Sąsiedzi najczęściej skarżą się na głośną muzykę i krzyki. Policjanci interweniują zarówno przy incydentalnych jak i uporczywych zakłóceniach. Każde takie zachowanie ze strony sąsiadów jest podstawą do pociągnięcia osoby zakłócającej spoczynek nocny do odpowiedzialności.
Przed sądem swój finał znajdzie także podobna historia z minionego weekendu. Kętrzyńscy policjanci około godz. 2:45 interweniowali w jednym z mieszkań na terenie miasta, gdzie według zgłoszenia w lokalu odtwarzana jest głośno muzyka, czym zakłócany jest spoczynek nocny. Z przekazanych informacji wynikało, że mężczyzna ignoruje prośby sąsiadów i wcześniejsze interwencje funkcjonariuszy.
Kiedy policjanci pojechali pod wskazany adres i zapukali do drzwi mieszkania lokator ściszył muzykę. W rozmowie z funkcjonariuszami powiedział, że jest u siebie w domu i będzie robił to co chce, a sąsiedzi go nie interesują. Dodatkowo wyraził przekonanie, że nawet sąd mu nie jest w stanie nic zrobić.
Z ustaleń policjantów wynika, że to już nie pierwsza taka sytuacja kiedy 27-latek zakłóca spoczynek nocny. Dlatego policjanci sporządzili dokumentację, która wkrótce trafi do sądu. Za zakłócenie spoczynku nocnego może mu grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna.
mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie