.

Głosowanie trwa, ale pojawią się pytania. Postaram się krótko i na temat. Bez zbędnych słów. Jak głosować, by głos był ważny i przede wszystkim, jak odnaleźć post, pod którym śledzimy głosowanie na poszczególnych sportowców, trenerów i sportowe wydarzenia roku 2016.  

1 Głosowanie ma być jasne i zrozumiałe dla wszystkich …
… dlatego formuła “wydarzenia” i jednego w nim postu, pod którym będą zbierane głosy. Oczywiście, można by zebrać wszystkie polubienia ze wszystkich udostępnionych postów. To nie problem. Ale jak potem wyjaśnić wszystkich głosującym, że to wszystkie głosy, że się o czymś nie zapomniało, nie pominęło itd. Dlatego jedno „wydarzenie” i jeden post, pod którym zostawiamy swoje głosy. Wtedy wszyscy widzą, ile jest głosów i kto głosuje. Jest to zrozumiałe i czytelne. Sumujemy głosy z kuponów, które opublikowaliśmy w ostatnim wydaniu gazety. Na kupony czekamy do 16 stycznia, do godz. 16. po tym terminie kuponów nie przyjmujemy. Do 19 lutego do północy głosujemy na facebook’u. Do końca konkursu prosimy o typowanie najpopularniejszych kilkadziesiąt osób związanych z kętrzyńskim sportem. Wszystkie głosy sumujemy i podajemy wyniki na gali w kinie …

2 Najprostszy sposób.
Wejść na stronę nmketrzyn.pl i tam znaleźć „swojego” sportowca, trenera lub sportowe wydarzenie roku, który zaprowadzi Was do właściwego miejsca, gdzie trzeba oddać głos.

3 Głosowanie z facebook’a
Ważny głos w głosowaniu na facebook’u będzie wtedy, gdy oddamy go pod właściwym postem – wyjaśnienie poniżej, polubimy naszą stronę i udostępnimy post na swoim profilu (promocja plebiscytu).

Wchodzimy na naszą stronę fejsbukową https://www.facebook.com/naszemiastoketrzynpl/

Znajdujemy po lewej stronie „Wydarzenia”

Klikamy w „Wydarzenia” i pokazuje się lista wszystkich nominowanych sportowców, trenerów i sportowych wydarzeń roku

Klikamy w to, które nas interesuje

Znajdujemy „przypięty post” lub „zobacz wszystkie posty” i klikamy w jedno z nich

Otwiera się post, pod którym oddajemy głos przez kliknięcie „lubię to” i „udostępnij”, żeby udostępnić to na swoim profilu.

Na koniec wracamy do głównej strony na fejsbuku i klikamy „lubię to”, by polubić naszą stronę.

 

Ci, którzy to wiedzą, nie śmieją się i ZAPAMIĘTAJĄ, że będą liczone tylko glosy osób, które kliknęły to, co trzeba, polubiły stronę oraz udostępniły post na swoim profilu.

Miłej zabawy życzy redakcja. Dominikowi dziękujemy za pozowanie do tej prezentacji.