.

Serce Powiatowego Domu Kultury, czyli Radio Barcja zajęło się nominowanymi w plebiscycie naszej gazety na najpopularniejszych sportowców i trenerów. Ani słowem jednak nie wspomina, że to plebiscyt organizowany przez redakcję „NaszeMiastoKętrzyn.pl”.

Nie musimy się kochać, ale zachowajmy przynajmniej odrobinę klasy w tym, co robimy. Ludzie są mądrzejsi niż myślicie i doskonale znają granice, których nie należy przekraczać. Niestety, Radio Barcja postanowiło ustalić swoje.
Od wczoraj prezentuje gości w studiu z krótkim wprowadzeniem „Gościem Radia Barcja jest … nominowany w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca 2016 Roku”.

Rozumiem, że nie wolno Wam wymieniać nazwy naszej gazety. Kochani, bądźcie ponad tym. Jeżeli my stoimy za tym plebiscytem, to nic już tego nie zmieni. Niech nazwa naszej gazety po prostu przejdzie Wam przez zęby i będzie OK. To naprawdę nie boli. Wiecie kto dyskutuje z faktami?

Nie chcę stosować tych zasad, ale gdyby był mus, żeby je zastosować, to informacje o imprezach organizowanych przez wydawcę Radia Barcja w naszej gazecie (ukazują się na bieżąco) musiałyby wyglądać mniej więcej tak: „Czwartkowe spotkanie autorskie odbędzie się w jednym z ośrodków kultury na terenie powiatu kętrzyńskiego. Rozpocznie się wczesnym popołudniem w budynku nieopodal cmentarza”. W sumie byłaby to informacja prawdziwa, ale czy o taką chodzi czytelnikom i słuchaczom?

Mamy już #politykapoketrzynsku, teraz wypada dodać kolejny hasztag #dziennikarstwopoketrzynsku.
Swoją drogą, teraz już się nie dziwię, dlaczego na ostatniej konferencji Wasz Szef chwalił się, że macie od sierpnia 2016 16 tysięcy (sic!) wejść na stronę. On chyba naprawdę myśli, że to dużo …
Jarosław Żukowski