Młodzi piłkarze Granicy zajęli w turnieju drugie miejsce. FO. Franciszek Jaroński

2 lutego kętrzyńska Hala MOSiR była arena areną turnieju piłki nożnej odbywającego się pod hasłem „Granica Cup”. W zmaganiach wzięło udział ponad 80 zawodników w roczniku 2006-2007 z Kętrzyna, Reszla, Ełku, Korsz, Barczewa, Biskupca i Mrągowa.

– Celem tej imprezy sportowej była przede wszystkim popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Jest to o tyle ważne, że w rocznikach, które uczestniczą w rozgrywkach najważniejsza jest zabawa. I to właśnie poprzez zabawę chcemy zaszczepić dzieciom zamiłowanie do piłki nożnej. Niezmiernie cieszy nas fakt, że gra sprawia im ogromną radość – powiedział w przerwie jednego ze spotkań Damian Roksela.
W turnieju wzięły udział drużyny: Granica Kętrzyn 1, Granica Kętrzyn 2, BUKS Barczewo, Tęcza Biskupiec, Orlęta Reszel, Mini Socer Mrągowo, Rona Ełk, MKS Korsze.
Podsumowania turnieju Granica Cup 2017 dokonał prezes KKS Granica Andrzej Degórski, który również wręczył zwycięzcom oraz najlepszym zawodnikom puchary.
Królem strzelców został Jakub Lewandowski z Orląt Reszel, który w całym spotkaniu zdobył 6 bramek. Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Borysowi Dajnowskiemu z Tęczy Biskupiec a Zawodnikiem Turnieju został zawodnik KKS Granica Kętrzyn – Bartosz Król.

Końcowa klasyfikacja Granica Cup 2017:
1 Rona Ełk
2 Granica I Kętrzyn
3 Orlęta Reszel
4 Mini Soccer Mrągowo