Maciej Wójcik w pierwszym meczu z Bestiosem Białystok rzucił rywalom trzy bramki. FOT. Jarosław Żukowski

Już dzisiaj rozpoczyna się rewanżowa runda rozgrywek ligowych w piłce ręcznej. Zawodnicy MKS MOSiR swoje pierwsze spotkanie rozegrają w Białymstoku, a ich przeciwnikiem będzie najsłabsza jak dotychczas drużyna III ligi – Bestios Białystok.

Z Cezarym Tyszką, trenerem piłkarzy ręcznych MKS MOSiR rozmawiamy o szansach, oczekiwaniach i planach.

Zbliża się termin rundy rewanżowej w rozgrywkach ligowych piki ręcznej. Drużyna MKS MOSiR poprzednią rundę zakończyła z jednym przegranym meczem i zajmuje drugie miejsce w III lidze z ogromną szansą na awans do II ligi. Proszę powiedzieć, jakie plany ma trener na niebawem rozpoczynającą się rundę?
Bardzo poważnie traktujemy cel, jakim jest awans do II ligi. Po pierwszej rundzie ten cel staje się bardzo realny. Warto pamiętać, że zanim awansowaliśmy do III ligi i zanim rozpoczęła się miniona runda nie bardzo wiedzieliśmy na co nas będzie stać. Powiem szczerze, że ze względu chociażby na młody wiek zawodników i debiut w lidze seniorskiej, widziałem naszą drużynę raczej w środku tabeli. Dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej. Jesteśmy drużyną, która może powalczyć o awans do II ligi z każdym rywalem. Stąd też każdy mecz będzie dla nas ogromnie ważny.

Czy kibice mogą się spodziewać nowych twarzy w drużynie?
Trzon drużyny pozostaje ten sam. Natomiast jeśli chodzi o wzmocnienie, to najprawdopodobniej poza już grającym Tomkiem Turkiem, dojdzie do nas jeszcze jeden doświadczony zawodnik, który mieszka obecnie w Giżycku. Znamy się jeszcze z czasów, kiedy trenowałem piłkarzy ręcznych w Karolewie. W tej chwili dojeżdża na każdy trening i sumiennie trenuje, co oznacza, że jeszcze chce mu się grać. Tym zawodnikiem, który chce pomóc drużynie będzie Michał Mieczkowski.

Na jakiej pozycji będzie grać nowy nabytek i czego oczekuje od niego i pozostałych zawodników trener?
Sądzę, że obecność Michała w drużynie stanowić będzie bardzo poważne wzmocnienie linii obrony. W mojej ocenie, gorzej będzie z drugą linią w grze ofensywnej. Nie mamy zbyt wielu rozgrywających, ale myślę, że z biegiem czasu właśnie Michał nabędzie takich umiejętności i będzie w stanie poprowadzić drużynę do walki. Przygotowuję również do gry ofensywnej Pawła Dziakiewicza. Jeżeli chodzi o pierwszą linię to prezentuje się ona zupełnie dobrze, a co najważniejsze, tu na każdej pozycji są zmiennicy.

Rozgrywki ligowe związane są nie tylko z treningami tu na miejscu, ale również z wieloma wyjazdami, a co za tym idzie również z kosztami. Czy w takich chwilach możecie liczyć na wsparcie ze strony miasta?
Oczywiście, że tak. Główna rola w tym względzie przypada prezesowi klubu Sławomirowi Tymoszukowi. To on właśnie bardzo się stara i skutecznie zabiega o wiele grantów, a wsparcie ze strony miasta w tym zakresie mamy duże. Mam nadzieję, że sprostamy oczekiwaniom, a zwłaszcza oczekiwaniom zastępcy burmistrza, który na bieżąco interesuje się naszymi problemami.

Oczekiwania są zapewne nie tylko ze strony władz miasta, ale również kibiców – mieszkańców Kętrzyna, dla których piłka ręczna stała się bardzo atrakcyjna. Widać to było chociażby po ilości kibiców przychodzących na rozgrywki, co niejednokrotnie przeszkadzało naszym młodym zawodnikom. Po prostu czuli się stremowani i spięci. Czy w tej zbliżającej się rundzie również takie obawy występują?
Myślę, że te problemy to już przeszłość. Podczas poprzedniej rundy nasi zawodnicy po prostu musieli zapoznać się nie tylko z przeciwnikami, ale również z atmosferą rozgrywek ligowych. Stąd też często towarzyszyła im trema. Myślę, że w tej chwili obecność kibiców będzie jeszcze dodawać im skrzydeł.
Franciszek Jaroński

TABELA PO I RUNDZIE
1 TS Siemiatycze ……………………. 6 11 170-146
2 MKS MOSiR Kętrzyn …………….. 6 10 158-137
3 EKS Szczypiorniak Ełk …………… 6 8 194-166
4 UKS Jaćwingowie Gołdap ………….6 6 179-186
5 MLKS Czarni Olecko ……………… 6 5 155-165
6 KS Bestios Białystok ……………… 6 2 147-180
7 MOKS Słoneczny Stok Białystok …. 6 0 155-178

PROGRAM 8 KOLEJKI
11 i 12 lutego
KS Bestios Białystok – MKS MOSiR Kętrzyn
EKS Szczypiorniak Ełk – TS Siemiatycze
MLKS Czarni Olecko – Jaćwingowie Gołdap
pauzuje – MOKS Słoneczny Stok Białystok