Sam Childers, kaznodzieja z karabinem. FOT. www.trybun.org.pl

Był gangsterem i narkomanem. Dziś jest obrońcom afrykańskich dzieci. Mowa o Samie Childersie, zwanym kaznodzieją z karabinem, który 23 lutego o godz. 18.00 będzie gościł w kętrzyńskim Kinie „Gwiazda”.
Sam Childres podczas spotkania opowie o historii swojego życia oraz o misji, jaką prowadzi w południowym Sudanie. Jak doszło do zmiany w jego życiu i z jakimi problemami boryka się dziś prowadząc kilka sierocińców oraz szpital w strefie objętym zbrojnym konfliktem oraz wyrywając bezbronne dzieci z rąk LRA, okrutnej, sudańskiej partyzantki?
Bujne i intensywne życie Sama Childersa znalazło się na kartach autobiograficznej książki dostępnej również w języku polskim pod tytułem „W obronie innych”. Będzie można ją nabyć podczas spotkania. Życie Sama Childersa stało się również inspiracją do powstania hollywoodzkiego filmu pt. „Kaznodzieja z karabinem”. Przedstawia on drogę od narkomana i gangstera do oddanego obrońcy niewinnych dzieci z pogranicza Ugandy i Sudanu. Trzymający w napięciu film jest opowieścią o przemianie życiowego rozbitka w wojownika dla słusznej sprawy, który nie boi się sięgnąć po karabin, by zapobiec większemu złu. Konsumpcyjny styl życia Amerykanów zgrzyta w zderzeniu z najbardziej krwawym, a zarazem najmniej znanym konfliktem zbrojnym trwającym w Sudanie nieprzerwanie od ponad 30 lat.
– Oczywiście film to hollywoodzka interpretacja. Osobiście poznałem Sama Childersa. Jest to niezwykle skromny człowiek, który pewnego dnia spotkał na swojej drodze Boga. Jego świadectwo może być inspiracją dla innych, aby zaufać w pełni Jezusowi, który może przemienić życie każdego człowieka – podkreśla Leszek Korzeniecki, pastor Kościoła Chrześcijańskiego ZOE w Węgorzewie.
Kiedy poszukujesz sensu swojego życia być może spotkanie z Samem Childersem będzie przełomem. 23 lutego o godz. 18.00 w sali Kina „Gwiazda” w Kętrzynie możesz osobiście się o tym przekonać. Organizatorami wydarzenia jest Kętrzyńskie Centrum Kultury oraz Kościół Chrześcijański ZOE w Węgorzewie.
Ewa Brzostek