Zakończenie kętrzyńskich ferii odbyło się na lodowisku. FOT. Franciszek Jaroński

Aktywne spędzanie czasu na świeżym, mroźnym powietrzu może dostarczyć nam wielu wspaniałych przeżyć, a także dostarczyć wiele radości dzieciom spędzającym ferie zimowe.

Ferie zimowe to nie tylko czas leniuchowania w zaciszu domowego ogniska, ale również odpowiedni czas na aktywny sposób odpoczynku od szkoły i obowiązków z nią związanych. Niestety, dwa tygodnie wolnego od obowiązku szkolnego minęły szybko. 5 lutego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie zorganizował zakończenie ferii na Lodowisku Miejskim. Mimo, że zakończenie ferii to nie zawsze miły dla ucznia czas, ale tego popołudnia chętnych (nie tylko dzieci) do skorzystania z oferty nie zabrakło. Lodowisko przeżyło prawdziwy najazd miłośników jazdy na łyżwach. Radosna atmosfera towarzysząca wszystkim obecnym na tafli to przede wszystkim zasługa pracowników MOSiR oraz Dagmary Wrzeszcz – Kowalczyk, którzy oprócz bezpłatnego wejścia na obiekt zapewnili chętnym wiele radosnych gier i zabaw, a także konkurencji sportowych możliwych do zorganizowania w zimowych warunkach.

Mimo, że ferie dobiegły końca, lodowisko będzie funkcjonować w dalszym ciągu. Wzorem lat poprzednich już 14 lutego MOSiR zaprasza wszystkich chętnych na Walentynki na Lodowisku. Będzie to kolejna propozycja na oryginalne spędzenia święta zakochanych. Impreza zostanie realizowana również przy współpracy z Dagmarą Wrzeszcz-Kowalczyk, która przygotowała specjalny walentynkowy program w formie gier i zabaw zarówno dla zakochanych jak i dla singli. Wszystkich zakochanych i singli poszukujących niebanalnego pomysłu na spędzenie wyjątkowego wieczoru MOSiR serdecznie zaprasza już od godziny 16.00
fj