Dawid Tonojan ze złotym medalem Mistrzostw Polski. FOT. Jarosław Żukowski

Dawid Tonojan był faworytem Mistrzostw Polski w karambol 3-bandy. Nie zawiódł. Pokonał w drodze do finału czterech rywali, a w decydującym meczu pokonał ubiegłorocznego mistrza Polski Konrada Juszczyszyna z Bierunia.

Dawid Tonojan powtórzył sukces sprzed dwóch Damiana Ejmonta, który w 2015 roku sięgnął po złoto mistrzostw Polski. W tym turnieju spotkali się w ćwierćfinale i już było pewne, że cel kętrzyńskiego zespołu nie zostanie osiągnięty. Miało być nim całe podium dla Kętrzyna. Skończyło się na złocie Tonojana i brązie Kamila Suszczyńskiego.
W tym roku Dawida Tonojana czeka jeszcze więcej atrakcyjnych turniejów. Wczoraj okazało się, że został powołany do kadry polskich karambolistów na Mistrzostwa Europy w Niemczech. A wcześniej wywalczył sobie udział w The World Games Wrocław 2017.
W turnieju z cyklu Grand Prix Pol Tour z odmianę 9 bil zwyciężył Mieszko Furtuński (Bieruń), który pokonał w finale Konrada Piekarskiego (Sokółka). Najlepszy z kętrzynian Krystian Kosik odpadł w 1/8 finału, przegrywając z finalistą turnieju Konradem Piekarskim. Ostatecznie został sklasyfikowany na 9 pozycji.