Drużyna Trefla Gdańsk będzie należała do faworytów kętrzyńskiego turnieju. FOT. Archiwum klubu

Po raz czwarty z rzędu awansowali do turnieju finałowego juniorskich Mistrzostw Polski. Dwa lata temu cieszyli się ze srebrnego medalu. W tym sezonie zadziwiają formą. Wygrali kolejnych 6 spotkań w ćwierćfinałach i półfinałach. Przegrali dopiero z Jastrzębskim Węglem, gdy awans na kętrzyńską imprezę mieli już w kieszeni.

Trefl Gdańsk ma duże szanse na końcowy sukces w Kętrzynie, bo ma w składzie wschodzącą gwiazdę polskiego volleyballa. Mowa o Szymonie Jakubiszaku. 19-latek mierzący 204 centymetry wzrostu w ubiegłym roku wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji juniorów tytuł Mistrza Europy. Niedługo później Andrea Anastasi, trener Plus Ligowego Trefla Gdańsk włączył go do pierwszego składu. I nie tylko po to, by siedział na ławkę i wchodził na „podwyższenie bloku”. W styczniu, w półfinale Pucharu Polski wyszedł w pierwszym składzie i … zadziwił całą siatkarską Polskę. Co prawda jego drużyna przegrała z bełchatowianami 0:3, ale on sam był najskuteczniejszym zawodnikiem w swojej drużynie. Zdobył 13 punktów. Wykonał 8 skutecznych ataków, miał 3 punktowe bloki i posłał dwa asy z zagrywki. Komentatorzy okrzyknęli go mianem nadziei polskiej siatkówki. A on sam, po meczu cieszył się, że dostał szansę i … chyba ją wykorzystał. Jakubiszak jest też podstawowym zawodnikiem drużyny w Młodej Lidze. Gdańszczanie są prawdziwą rewelacja tego sezonu. W sezonie zasadniczym przegrali tylko jeden mecz. W pierwszym meczu fazy play-off rozbili w Rzeszowie młodą Resovię 3:0, a Szymon Jakubiszak był jednym z najlepszych w swoim zespole. Dość powiedzieć, że atakował z 63% skutecznością. Jeszcze rewanż w Młodej Lidze z Resovią i juniorzy Trefla Gdańsk już będą mogli udać się w podróż do Kętrzyna, być może po kolejne trofeum.

SKŁAD DRUŻYNY
Michał Bilicki (numer 11 na koszulce) – Młoda Liga; Krystian Malinowski (16) – Młoda Liga; Kacper Wnuk (17) – Młoda Liga; Gracjan Mączka (20); Bartosz Kowalczyk (12); Szymon Jakubiszak (6) – Plus Liga; Krystian Bangrowski (10) – Młoda Liga; Julian Lavrin (24) – Młoda Liga; Maciej Ptaszyński (9) – Młoda Liga; Tomasz Stolc (21) – rozgrywający SMS; Adrian Wieleba (2) – Młoda Liga; Artur Rembalski (15) – Młoda Liga; Piotr Wołodźko (14) – Młoda Liga; Patryk Kulpaka – Młoda Liga; Piotr Mikołajewski (23);

Trener Adam Miotk; I Asystent Trenera Edward Pawlun; Kierownik drużyny Mateusz Adamiak; Statystyk Kamil Kołodziejczak

DROGA DO FINAŁU
Mistrzostwo Pomorza
1/4 finału MPJ: 1 miejsce
Trefl Gdańsk – LMKS Żak Espadon Pyrzyce 3:0; Trefl Gdańsk – KS Energetyk poznań 3:0; UKS Olimpijsczyk Pruszcz Gdański 3:0; Trefl Gdańsk – UKS SMS Joker Piła 3:0.
1/2 finału MPJ: 2 miejsce
Trefl Gdańsk – MUKS Amber Kalisz 3:1; Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0; Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3.
PODSUMOWANIE: 7 spotkań, 6 zwycięstw, 1 porażka, sety 19:4