.

Podsumowaliśmy kętrzyński turniej z udziałem najlepszych siatkarskich juniorskich zespołów w Polsce. Na kilka osiągnięć młodych siatkarzy warto zwrócić uwagę.

124 minuty trwał finałowy pojedynek Jastrzębskiego Węgla z UMKS MOS Wola Warszawa, wygrany przez jastrzębian 3:2

83 punkty w całym turnieju zdobył Adam Loren (MMKS ZAKSA Kędzierzyn Koźle)

78 punktów w jednym secie zdobyli siatkarze MOS Woli i Trefla. Set zakończył się rekordowym wynikiem 40:38 dla Trefla

44 minuty trwał 3 set spotkania pomiędzy MOS Wolą Warszawa a Treflem Gdańsk. Wygrali go gdańszczanie 40-38

39 razy przyjmował zagrywkę Artur Rembalski (Trefl Gdańsk) w spotkaniu jego drużyny z MOS Wola Warszawa

38
z tylu krajów odtwarzana była transmisja „na żywo” z kętrzyńskiego turnieju.

25 punktów w spotkaniu MOS Wola Warszawa – Trefla Gdańsk zdobył Adrian Kacperkiewicz (MOS Wola)

18 spotkań obejrzeli kibice w hali MOSiR w Kętrzynie podczas turnieju finałowego MPJ

17 bloków punktowych zanotowali siatkarze Trefla Gdańsk w spotkaniu przeciwko Wifamie Łódź. Szymon Jakubiszak zdobył blokiem 4 punkty

16 punktów zdobyli łącznie dwaj środkowi AKS Rzeszów – Damian Huber (9) i Damian Hudzik (7) w spotkaniu ich drużyny z MOS Wola Warszawa.

13 razy serwował non stop Wiktor Siewierski (MOS Wola) w pierwszym secie pojedynku jego drużyny z Treflem Gdańsk

10 asów z zagrywki posłali w spotkaniu z Wifamą Łódź siatkarze MMKS ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Markus Kosian zdobył z zagrywki 5 punktów

medal w historii występu klubu MOS Wola w Mistrzostwach Polski Juniorów. Warszawianie w kolekcji mają 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe

5 mistrzów Europy juniorów z 2016 roku wystąpiło w kętrzyńskim turnieju: Szymon Jakubiszak (Trefl Gdańsk), Damian Domagała i Łukasz Rajchelt (obaj Wifama Łódź), Norbert Huber i Sławomir Busch (obaj AKS V LO Rzeszów).