Ratusz już przygotowany do wspólnej fotografii kętrzynian na 660-lecie miasta. FOT. Jarosław Żukowski

Burmistrz Miasta Kętrzyn zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału we wspólnej fotografii z okazji 660-lecia miasta. Fotografię wykonujemy 2 czerwca o godzinie 12 na Placu Piłsudskiego przed ratuszem.

Czekamy na 660 mieszkańców miasta, który wezmą udział w tym niepowtarzalnym przedsięwzięciu. Ubierzmy się na niebiesko i biało, by pokazać, że jesteśmy związani z miastem i jego historią. Ustawimy się tak, że zdjęcie zrobione w góry da efekt napisu „660” w barwach miasta. Zainteresowanych prosimy o kontakt z punktem informacji turystycznej, by ustalić wszystkie szczegóły udziału w projekcie. Punkt Informacji Turystycznej, Pl. Piłsudskiego 10/1, tel 89 751 47 65.
Przed wspólną fotografią będziemy mogli obejrzeć wystawę plenerową o historii miasta przygotowaną przez kętrzyńskie Muzeum. Otwarcie wystawy planowane jest na godzinę 11.30. Na 20 planszach będziemy mogli prześledzić 660-letnią historię Kętrzyna. Od jego powstania, aż po dzień dzisiejszy. Zobaczymy herb miasta i jego historię, a także obszerny biogram patrona miasta Wojciecha Kętrzyńskiego. Zobaczymy też jak wyglądali i czym się zajmowali mieszkańcy naszego miasta na przestrzeni wieków. Na planszach zobrazowany zostanie również rozwój przestrzenny miasta od jego powstania, aż po dzień dzisiejszy. Jedna z plansz pokaże sytuację miasta w okresie panowania tutaj Krzyżaków, kolejna Prusaków, a jeszcze inne w czasie obu wojen światowych oraz wojen napoleońskich. Zaprezentowany zostanie również rozwój przemysłowy miasta w XIX wieku, a także infrastruktura, która powstała po 1945 roku w naszym mieście. Nie zabraknie informacji o rzemiośle, które w okresie średniowiecza i nowożytnym odgrywało w mieście znaczącą rolę.
jz