W amfiteatrze czekało dzisiaj na uczestników dnia organizacji pozarządowych sporo atrakcji. FOT. Franciszek Jaroński

20 maja piękna i niemal upalna pogoda sprzyjała organizatorom Kętrzyńskiego Dnia Organizacji Pozarządowych. Być może właśnie ta wysoka temperatura spowodowała, że frekwencja w tym roku nie wyglądała imponująco. A szkoda, bo oferta spędzenia aktywnie czasu wolnego była przygotowana z rozmachem.

Kto w to sobotnie popołudnie zdecydował się spędzić z rodziną w kętrzyńskim amfiteatrze i jego okolicach zapewne podjętej decyzji nie żałował. W programie imprezy promującej aktywne formy spędzania czasu zaprezentowały się liczne kętrzyńskie organizacje pozarządowe, a także kętrzyńscy sportowcy, w tym między innymi rolkarze i bokserzy. Nie zabrakło również atrakcji artystycznych w wykonaniu zarówno młodzieży jak i osób starszych, stoisk gdzie prezentowały się poszczególne organizacje, ciekawych ofert zabaw dla dzieci, konkursów oraz pysznej grochówki. Można też było bezpłatnie zbadać poziom cukru i cholesterolu we krwi. Wieczór natomiast uświetnił koncert gwiazdy polskiej sceny muzycznej Wojciecha Gąssowskiego i to on zgromadził dopiero sporą ilość widzów.
W ramach rocznego programu współpracy Gminy Miejskiej Kętrzyn z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, na rok 2016 w budżecie miasta przewidziano kwotę ponad 550 000 zł. W pięciu ogłoszonych przez burmistrza otwartych konkursach ofert na realizację zadań w roku 2016. rozdysponowano 598 373 zł., a w realizowanych zadaniach uczestniczyło 5 600 osób.