Witold Gagacki odbierze w Olsztynie nagrodę dla zarządzanej przez siebie placówki. FOT. Franciszek Jaroński

Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego została uznana za najlepszą bibliotekę na Warmii i Mazurach w 2016 roku.

Dyplom i tytuł „Bibliotheca Bona” zostaną wręczone 17 maja w Olsztynie dyrektorowi biblioteki. Uroczystego wręczenia tytułu dokona Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego podczas konferencji „Wawrzyn – Literacka Nagroda Warmii i Mazur 2016”.
W związku z przyznaniem bibliotece zaszczytnego tytułu pod adresem jej dyrektora Witolda Gagackiego padło już wiele ciepłych słów. Wśród nich były i takie: – Nie byłoby sukcesów biblioteki, gdyby swego czasu burmistrz miasta nie postawił – mimo, że była to osoba spoza Kętrzyna – na właściwego kandydata – stwierdził Krzysztof Hećman podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej.

Bibliotheca Bona
Tytuł przyznawany od 2009 roku bibliotekom z inicjatywy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie celem uhonorowania Bibliotek Publicznych regionu. Otrzymują go placówki wyjątkowe, aktywne w dążeniu do zaspokajania potrzeb środowiska lokalnego, które wykazały się w ostatnim roku szczególnymi osiągnięciami oraz wysokimi wynikami czytelnictwa.