Leszek Szarzyński po raz kolejny przyjechał do Kętrzyna ze swoim zespołem. FOT. Jarosław Żukowski

Sala rycerska kętrzyńskiego zamku rozbrzmiewała dzisiaj muzyką klasyczną. Wszystko za sprawą niezmordowanego Leszka Szarzyńskiego i jego zespołu Pro Musica Antiqua. Dzisiejszy występ miał szczególną dedykację: 660-lecie powstania miasta Kętrzyn.

Pro Musica Antiqua zaprezentowała kilka przebojów muzyki klasycznej, w tym jeden z najsłynniejszych utworów Jana Sebastiana Bacha – suity orkiestrowej nr 2 h-moll. W wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego utwór Bacha zabrzmiał rewelacyjnie. Olsztyński zespół odwiedza wiele miejscowości na Warmii i Mazurach co roku, ale dzięki temu, że posiada bardzo bogaty repertuar, nie nudzi się wielbicielom klasycznego brzmienia. Pro Musica Antiqua to także niezmordowani promotorzy naszego regionu. Ich płyta z 2005 roku „Muzyka europejska w przyrodzie Warmii i Mazur” została wyróżniona przez ministra kultury za promocję regionu.
Zespół Pro Musica Antiqua wystąpił dzisiaj w składzie: Leszek Szarzyński, Jerzy Szafrański, Paweł Panasiuk, Lucyna Żołnierek-Frenszkowska i Ewa Alchimowicz – Wójcik.
jz