We Wrocławiu wystąpi trzyosobowa reprezentacja Polski w sportach bilardowych. Dawid Tonojan, Mieszko Fortuński i Oliwia Czupryńska

10 Światowe Igrzyska Sportowe rozpoczynają się 20 lipca we Wrocławiu. To igrzyska sportów nieolimpijskich. Wśród 3,5 tysiąca zawodników z całego świata jest reprezentant Kętrzyna Dawid Tonojan, który wystąpi w odmianie bilarda – karambol 3 bandy.

Karambol 3-bandy rusza 26 lipca. Mecz Dawida o godz. 10.00 Wylosował najtrudniejszego przeciwnika z możliwych. Daniel Sanchez z Hiszpanii jest liderem światowego rankingu i aktualnym mistrzem świata z Bordeaux. W tym roku Hiszpan wygrał jeden z turniejów Pucharu Świata. Dawid jest w światowym rankingu na … 766 pozycji. Sytuacja jest więc arcytrudna, ale przecież to sport i wszystko jest możliwe.
Wśród kilkudziesięciu dyscyplin, które będziemy mogli oglądać podczas The World Games (transmitowane przez Polsat) będzie wiele bardzo ciekawych sportów. Poza żużlem, który jest bardzo popularny w Polsce, będziemy mogli zobaczyć m.in. plażową piłkę ręczną, trójbój siłowy, sporty walki – ju-jitsu, karate czy muaythai. Do najbardziej widowiskowych należeć będzie fistball, która znana była już w starożytnym Rzymie. To połączenie tenisa z siatkówką. Dwie pięcioosobowe drużyny na boisku przedzielonym siatką przebijają piłkę pięścią lub otwartą dłonią.
jz