W tym miejsce często dochodzi do groźnych zdarzeń drogowych. FOT. Archiwum policji

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Kętrzynie przy ul. Sikorskiego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia pieszej. 46-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala na obserwację. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w prowadzonym przez policjantów postępowaniu.

Wczoraj o godz. 13:30 w Kętrzynie przy ul. Sikorskiego doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący samochodem marki Fiat Punto 84-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych doprowadzając do jej potrącenia. 46 – letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala na obserwację. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wszystkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane teraz przez policjantów w prowadzonym postępowaniu.

Przypominamy kierowcom!
Znak D-6 „Przejście dla pieszych”, jest nie tylko informacją dla kierowcy o tym, że dojeżdża do przejścia. Znak ten także zobowiązuje kierowcę do zwolnienia i zachowania szczególnej ostrożności. Szczególnie ostrożność należy zachować na przejściach, które są słabo oświetlone lub też, które znajdują się w rejonach skrzyżowań dróg.

Zachować ostrożność muszą też piesi, którzy mają pierwszeństwo przed pojazdami na przejściach, ale w miejscach innych niż wyznaczone muszą ustąpić pierwszeństwa pojazdom. Piesi powinni wziąć również pod uwagę panujące na drodze warunki i do nich dostosować swoje zachowanie. Przy śliskiej nawierzchni kierowcy może być trudno zahamować, a może też on z różnych względów nie dostrzec pieszego, który już zdążył wejść na przejście.