Ciało śp. ks. dr Zygmunta Klimczuka po raz ostatni wróciło do do kościoła św. Katarzyny

17 sierpnia zmarł w Kętrzynie ksiądz prałat Zygmunt Klimczuk, wieloletni proboszcz parafii św. Katarzyny w Kętrzynie. Dziekan dekanatu Kętrzyn II.

Dzisiaj o godz. 14.00 ciało zmarłego 17 sierpnia ks. prałata Zygmunta Klimczuka zostało przetransportowane z prosektorium do kościoła pw. św. Katarzyny. Na ten moment czekało wielu parafian, którzy ze smutkiem w sercu chcieli towarzyszyć swojemu proboszczowi w jego ostatniej drodze do świątyni, w której pełnił posługę duszpasterską  przez wiele lat.

Uroczystości pogrzebowe 20-21 sierpnia 2017r.

20 sierpnia (niedziela)

godz. 19.00 w kościele św. Katarzyny Msza św. żałobna w intencji zmarłego Kapłana, której przewodniczył będzie Arcybiskup senior Wojciech Ziemba.

Do godziny 21.00 przewidziane jest czuwanie przy trumnie zmarłego.

21 sierpnia  (poniedziałek)

godz. 9.45 – Jutrznia

godz. 10.00 – eksporta ciała zmarłego z kościoła św. Katarzyny do kościoła św. Jerzego w Kętrzynie, godz. 11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego. Po mszy kondukt pogrzebowy autokarami wyruszy na cmentarz komunalny w Kętrzynie, gdzie złożone zostanie ciało zmarłego.

godz. 11.00 – Zakopane. Msza św. w intencji zmarłego ks. Zygmunta Klimczuka, której przewodniczył będzie proboszcz parafii w Dryświatach w powiecie brasławskim (Białoruś), ks. Henadzi Leukou.