Wernisaż wystawy odbył się 3 sierpnia w galerii KCK. FOT. Franciszek Jaroński

W 1987 roku Olivier Priebe, artysta urodzony w Hamburgu zaczął malować obrazy farbami olejnymi na drewnie, a następnie akrylem. Od roku 1982 roku regularnie rysuje ołówkiem i długopisem, ale w tym czasie tworzy także swoje pierwsze collage (technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw).

I chociaż artysta jest z wykształcenia jest socjologiem, studiował również politykę, literaturę i historię, to z biegiem czasu rozwijał swoje umiejętności artystyczne malując również obrazy materiałowe (drewno na drewnie). W pracach Oliviera znaleźć można zarówno cytaty literackie i historyczno-kulturowe, sformułowania świeckie, banały z życia codziennego oraz nauki science-fiction. Pomysły na nowe obrazy Priebe czerpie zewsząd. Abstrakcja, kubizm, dadaizm i pop art wywarły tak samo wielki wpływ na jego dotychczasową twórczość, co liczne filmy, muzyka i literatura.
Wystawę, której wernisaż odbył się 3 sierpnia stanowi ponad 50 obrazów. Można je oglądać codziennie w Galerii Kętrzyńskiego Centrum Kultury.
fj