Disco polo, to nurt muzyki rozrywkowej wywodzący się często z przyśpiewek ludowych. 6 sierpnia kętrzyński amfiteatr zdominowała muzyka w rytmie disco polo, a uczynił to zespół MaSza z solistką Aleksandrą Paszkiewicz.

Dziś przy muzyce disco polo, która odcisnęła swój ślad w polskiej rozrywce w latach 90-tych  bawią się prawie wszyscy  mimo, że tylko część społeczeństwa ma odwagę się do tego przyznać.

Tak było i w Kętrzynie. Nic więc dziwnego, że widownię w większości stanowiła młodzież lat 90-tych, a miły dla ucha  rytm okraszony znanym  większości obecnych w amfiteatrze tekstem lubianych piosenek sprawił, że publiczność śpiewała razem  z artystką. Liczne konkursy ogłaszane ze sceny i zapraszające kętrzynian do wspólnej zabawy   wprowadziły w amfiteatrze wyjątkowo ciepłą i radosną atmosferę.

Gwiazdą zespołu MaSza jest Aleksandra Paszkiewicz – wokalistka, a wcześniej choreograf i tancerka zespołów: Bayer Full, Classic, Toledo, Mejk, Mateusz Mijal. Dodatkowo w roku 2016 była reżyserem Światowego Festiwalu Optymizmu w Ostródzie, którego organizatorem był Mariusz Pujszo słynna Kurka Wodna z filmu „Nie Lubię Poniedziałku”. Od roku 2017 występuje w programach  reality show telewizji TTV. W Kętrzynie towarzyszył jej dwójka młodych tancerzy. Najpopularniejsze utwory zespołu MaSza to: Słodka Kotka, Ze Mną Bądź, Trudna Miłość, Honey Honey, Gdzie strumyk płynie z wolna.

fj