Wystawa jest dostępna w galerii Loża. FOT. Franciszek Jaroński

Dobrze dobrana gra świateł i muzyki za każdym razem potrafi zadziwić, szczególnie, gdy zaistnieje w pięknej scenerii. Tak też się wydarzyło. 19 października br., w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Loży odbył się wernisaż wystawy pt.: „ABSTRAKCJA” Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Fotograficzno-Filmowego FOTO MX.

Na czas wernisażu wejście do Loży i oranżeria zostały przystrojone światłem, o które zadbał i wykreował były członek FOTO MX – Mirek Filipowicz. Muzyczny klimat genialnie poprowadzony przez Sebastiana Bednarczyka nadał całemu zdarzeniu chilloutowy charakter, który rozluźnił atmosferę i stworzył wyjątkowy nastrój. A wszystko po to, żeby podziwiać niezwykłe prace członków FOTO MX’a, które zasługują na szczególne uznanie. Nie tylko kolorowe kształty i wzory, ale również zaskakująca technika, przykuwały uwagę licznie zgromadzonych gości. Prace tworzą specyficzną całość, której można się przyglądać godzinami i w wyobraźni bawić się tymi obrazami. Wielkie brawa należą się twórcom: Amelii Kubie, Alicji Woronowicz, Annie Kajat, Justynie Drozd, Agnieszce Gawrońskiej, Marii Pawluczuk, Bożenie Groblewskiej, Jolancie Małkiewicz, Wojciechowi Carukowi, Jakubowi Samojlukowi, Pawłowi Orszewskiemu, Mirosławowi Kleczkowskiemu oraz Marcinowi Jakowiczowi.

Zapraszamy wszystkich do oglądania prac FOTO MX’a „ABSTRAKCJA”, wystawy, która w Loży będzie dostępna do połowy listopada.

Ula Tomczak