Nasz stały czytelnik przysłał nam zdjęcia zespołu muzycznego, który pod koniec lat 60-tych XX wieku podbijał listy przebojów w Kętrzynie. Nazywał się AIWA od nazwy pierwszych profesjonalnych mikrofonów japońskich tej marki. Zespół otrzymał jeden z nich od Japończyka, który wdrażał linię maszyn do produkcji sieci w Korszach.

Jacek Drelichowski mówi, że nawet im nieźle szło. Rozpoczęli swoją karierę w 1967 roku. Zespół grał przy Międzyzakładowym Klubie Kultury, obejmującym Spółdzielnię „STYL”, ZPO „WARMIA” i „Farel”.
– Rokrocznie braliśmy udział w imprezach o nazwie „Młodzieżowy Lipiec Muzyczny” w olsztyńskim amfiteatrze. Podobno z nie najgorszym rezultatem – wspomina Jacek Drelichowski.
Zespół nagrywał w studio olsztyńskiej rozgłośni PR. Grupa działała jeszcze przez długie lata, ale już bez naszego czytelnika.
– Musiałem iść w „kamasze” – wyjaśnia Jacek Drelichowski.
Zdjęcia wykonano w zakładzie pana Durzyńskiego. Podobno były to pierwsze kolorowe fotografie w Kętrzynie. Skład zespołu: Jan Kosior – gitara basowa; Krystyna Mojsiejczyk (po mężu Olszewska) – wokal; Bogdan Szawiec – gitara rytmiczna, śpiew; Jacek Drelichowski – gitara solowa; Tadeusz Stunża – perkusja.
jz