Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Kara do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu mieszkańcowi Ostródy. Pijany kierowca stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w krawężnik i słup ogłoszeniowy. Uderzenie było tak silne, że w aucie pękły dwie opony. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj tuż przed godziną 1.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Kętrzynie przy ul. Wojska Polskiego doszło do zdarzenia drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że kierujący pojazdem uderzył w słup ogłoszeniowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że kierowca chryslera jadąc ul. Wojska Polskiego podczas wykonywania manewru skrętu w drogę podporządkowaną w ul. Reja stracił panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w krawężnik, a następnie w słup ogłoszeniowy. Uderzenie było tak silne, że w aucie pękły dwie opony. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 62-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do tego, że kierował autem. Mieszkaniec Ostródy został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania.
Teraz 62-latek odpowie przed sądem  za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.
mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie