Aleksandra Łojko podczas Mistrzostw Europy na Cyprze. FOT. Archiwum klubu

Aleksandra Łojko zawodniczka Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo ,,Tygrys” w listopadzie uczestniczyła w dwóch bardzo ważnych europejskich wydarzeniach sportowych jakimi były Mistrzostwa Europy Juniorów na Cyprze oraz 23rd Croatia Open – World Taekwondo G-1.

Start w Mistrzostwa Europy Juniorów (2-6 listopada) w Larnace na Cyprze z reprezentacją Polski był dużym wyróżnieniem dla naszej zawodniczki za jej dotychczasowe sukcesy na arenie krajowej, Ola jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów w kat do 49 kg.

W ostatnim dniu zawodów rozpoczęły się zmagania w kategorii Oli. Szczęście sprzyjało w losowaniu pierwsza walka wolny los, kolejna to walka z Saliha Kucuksolak – Taekwondo Federation of Turkey po emocjonującej walce Ola pokonuje Turczynkę 21-10.

Kolejna walka z reprezentantką Russian Taekwondo Union Elizaveta Ryadninskaya. Znana z areny międzynarodowej Rosjanka okazała faworytem w kategorii 49 kg pokonując Olę, a w kolejnych walkach pozostałe zawodniczki zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów, Aleksandra Łojko zakończyła zawody na 5 miejscu.

23rd Zagreb – Croatia Open 2017. W dniach 11-12 listopada ponad 1000 zawodników z całego świata stawiło się by walczyć o medale w 23rd Croatia Open – World Taekwondo G-1. Kętrzyński Klub Taekwondo „Tygrys’’ reprezentowała Aleksandra Łojko w kat do 52 kg. Pierwszą walkę wygrała z zawodniczką Włoch Lucia Roscioli, w drugiej walczyła z zawodniczką Serbii Marija Marjanovic, z którą Ola przegrała, jak się później okazało Serbka dotarła do finału i wywalczyła srebrny medal.

Ola ostatecznie zajęła 9-te miejsce. Podsumowując starty Oli w tak prestiżowych zawodach doświadczenie jakie zdobywa w kontaktach z najlepszymi zawodniczkami na arenach europejskich jest nieodzowne, by w przyszłości być na podium, czego jej życzymy.