W konkursie wzięło udział 10 uczestników. FOT. Archiwum organizatora

W sobotnie południe 18 listopada 2017 roku w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w kętrzyńskim Zamku odbyła się kolejna edycja Młodzieżowego Konkursu Krasomówczego organizowanego przez kętrzyński Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Kętrzynie. To debiut organizacyjny nowego szefa Oddziału – Prezesa Zarządu Mariana Stanisławskiego.

W Konkursie wzięło udział 10 uczestników z trzech szkół – Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie, Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie i z oddziałów gimnazjalnych z Karolewa przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu.

W kategorii klas IV – VI bezkonkurencyjny okazał się Antek Jowsa, uczeń klasy IV ZS z OI w Kętrzynie, który brawurowo wykonał tekst zatytułowany „Ciekawość” i jego zwycięstwo było bezdyskusyjne.

W kategorii klas VII i klas gimnazjalnych klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce zajęła Katarzyna Siok – uczennica klasy II A Gimnazjum Gminnego w Karolewie (przygotowana przez mgr Urszulę Konieczka),

II miejsce zajęła Weronika Lewicka – uczennica klasy II B Gimnazjum Gminnego w Karolewie

( przygotowana przez mgr Bożenę Dziergawkę),

III miejsce zajęła Klaudia Rodak – uczennica klasy III B Gimnazjum Gminnego w Karolewie ( przygotowana przez mgr Urszulę Konieczka),

IV miejsce zajęła Karolina Matusiak – uczennica klasy II B Gimnazjum Gminnego w Karolewie ( przygotowana przez mgr Bożenę Dziergawkę).

Dziewczęta dzielnie walczyły, prezentując teksty o biedaku, który śmierć wziął w kmotry, o kucharzu z nieba, który szukał ludzi głupszych od swojej żony, o broczących krwią siejach żyjących w jeziorze Wigry i o zaklętym zamku z olsztyńskiego lasu.

Wszyscy uczestnicy Konkursu oraz ich opiekunowie otrzymali wspaniałe nagrody książkowe ufundowane przez Burmistrza Kętrzyna.

Wszystkim gratuluję sukcesów, życzę powodzenia w przyszłości i zachęcam do udziału w przyszłorocznej edycji.

Urszula Konieczka