Projekcja filmu w gimnazjum nr 2 – 27 listopada o godz. 19.

Doceniony na festiwalach polskich i zagranicznych laureat Złotego Lajkonika i Srebrnego Rogu na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym dokument Aleksandry Maciuszek „Casa Blanca” już od 24 listopada w trasie z projektem „Polska Światłoczuła”.

Bezpłatne projekcje filmów i spotkania z reżyser odbędą się tym razem na Mazurach. Do Kętrzyna Polska Światłoczuła powróci w poniedziałek 27 listopada.

„Casa Blanca” to filmowa podróż do małej rybackiej miejscowości, leżącej nieopodal wejścia do Zatoki Hawańskiej. Poznamy tam 70-letnią, sparaliżowaną Nelsę i jej 35-letniego syna Vladimira z zespołem Downa. Zobaczymy ich codzienne zmagania z rzeczywistością, które zostanę zaburzone przez nieszczęśliwy wypadek. Jury 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, które przyznało „Casa Blance” nagrodę za najlepszy polski film doceniło w nim ”przejmująco prawdziwy i głęboko wzruszający portret miłości matki i syna, ukazany w najczystszej formie filmowej”.

Projekcja filmu w poniedziałek 27 listopada o godzinie 19:00 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kętrzynie. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. Po filmie niepowtarzalna okazja do spotkania i rozmowy z reżyser Aleksandrą Maciuszek. Widzowie będą mogli podzielić się swoimi przemyśleniami, zadać pytania oraz poznać ciekawostki z realizacji filmu. Rozmowa będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem strony internetowej projektu Polska Światłoczuła.

Organizatorem wydarzenia jest Kętrzyńskie Centrum Kultury

Polska Światłoczuła to działający od 2011 roku projekt reżyser Doroty Kędzierzawskiej i operatora Artura Reinharta. Ma on na celu prezentację najlepszych polskich filmów oraz spotkania z ich twórcami w miejscowościach pozbawionych kin. O szczegółach projektu można dowiedzieć się więcej na naszej stronie internetowej: http://polskaswiatloczula.pl/

.