Artyści z LO w Kętrzynie wystąpili w sali widowiskowej kina Gwiazda. FOT. Franciszek Jaroński

„Blues o czwartej na nad ranem” to tytuł koncertu Młodych Talentów w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Koncert przy wypełnionej sali kina „Gwiazda” odbył się w 2 listopada w Zaduszki.

Ten niezwykły koncert poezji śpiewanej przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Wojciecha Kętrzyńskiego doskonale wpisał się w Dzień Zaduszny. Koncert oparty na repertuarze Starego Dobrego Małżeństwa z pierwszego okresu twórczości z przełomu lat 1990/2000 po raz pierwszy został zaprezentowany publicznie 29 września, a w Dzień Zaduszny powtórzony przez młodych artystów szerszej publiczności. Zaprezentowane widzom utwory zawierały głębokie przesłanie uczące tolerancji, miłości do świata i człowieka, przekazujące refleksje natury egzystencjalnej o przemijaniu i wędrówce przez życie, a nastrojowa scenografia oświetlona lampionami sprawiła, że był to wyjątkowy wieczór, wieczór skłaniający bez wątpienia do głębokiej refleksji. Nic więc dziwnego, że koncert zwieńczony utworem „Czarny Blues o 4 nad ranem” został przyjęty przez widzów z ogromnym aplauzem.

Opiekunem artystycznym młodzieży był nauczyciel LO Jarek Olejnik, a koncert muzycznie wsparli także bracia Sebastian i Kuba Bednarczykowie.

fj

 

BLUES O CZWARTEJ NAD RANEM

Pomysł na zorganizowania koncertu zrodził się już w czerwcu, natomiast realizacja rozpoczęła się w połowie sierpnia. Młodzież pod kierunkiem nauczyciela Jarosława Olejnika opracowała projekt muzyczny popularyzujący poezję śpiewaną. Twórczość Starego Dobrego Małżeństwa okazała się dla młodych ludzi najbardziej atrakcyjna.