“Wesele” Stanisława Wyspiańskiego jest jednym z najważniejszych dwudziestowiecznych polskich utworów dramatycznych. Od 1901 roku inscenizowano je już blisko 200 razy w różnych teatrach, ale mało kto nie posiadający wykształcenia aktorskiego podejmowałby się wcielenia w postaci  z tegoż dramatu.

29 listopada zrobili to kętrzyńscy „aktorzy”-seniorzy z  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy  realizując swoje pasje aktorskie   w sali widowiskowo – teatralnej w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II  wcielili się w postaci „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.  Aktorzy- amatorzy z  Uniwersytetu Trzeciego  Wieku pokazali tym samym , że nie boją się żadnych wyzwań.

Przedstawiony przez grupę teatralną spektakl  wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko członków stowarzyszenia ale również mieszkańców Kętrzyna, którzy podziękowali aktorom ogromnym aplauzem.  „Wesele było już kolejnym spektaklem przygotowanym i zaprezentowanym szerokiej rzeszy widzów przez  sekcję teatralną Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kętrzynie

fj