Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali pijaną 35-latkę. Kobieta kierowała oplem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczyła, że musiała jechać do sklepu po papierosy. Teraz odpowie przed sądem.

Pijani kierowcy poruszający się po drogach są bardzo niebezpieczni dla innych uczestników, dlatego policjanci konsekwentnie eliminują ich z dalszej jazdy. Tak też było minionej nocy. Około godz. 23.30 policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego kętrzyńskiej komendy Policji na ul. Mazowieckiej w Kętrzynie zatrzymali do kontroli drogowej kierującą oplem kobietę. Sposób jazdy kierującej wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu jej trzeźwości. Okazało się, że 35-letnia kobieta znajdowała się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało, że kierowała astrą mając 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. 35-latka tłumaczyła policjantom, że jechała do sklepu kupić papierosy.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dodatkowymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych.
mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie