Centrum Ogrodnicze “Gardenia” mieści się przy ulicy Mazowieckiej w Kętrzynie. FOT. Franciszek Jaroński

Miasto Kętrzyn od 4 grudnia jest bogatsze o kolejny obiekt handlowo-usługowy. Jest nim Centrum Ogrodnicze „Gardenia” Grzegorza Mączyńskiego, które oferuje artykuły z branży ogrodniczej.

Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się na dwa dni przed imieninami Mikołaja i niespełna trzy tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Nic zatem dziwnego, że w Centrum poza ofertą ogrodniczą widać było również ofertę ozdób świątecznych. Nie ona jednak była najważniejsza. Centrum Ogrodnicze „Gardenia” budowane było od roku. Dzisiaj na 500 metrach kwadratowych powierzchni znajdują się zarówno nasiona, sadzonki roślin i kwiatów, nawozy, doniczki i cały asortyment narzędzi ogrodniczych, a pracę znajdzie docelowo 10 osób. Właściciel Gardenii nie wyklucza też jej dalszej rozbudowy.

– Dzisiaj spełniają się moje i mojej rodziny marzenia. Działkę pod budowę zakupiłem 10 lat temu, a budowę tego obiektu zaczęliśmy dosłownie rok temu. Wpływ na naszą decyzję miała obserwacja dość trudnego rynku ogrodniczego, ale widząc pewne niuanse na tym rynku, postanowiliśmy zaryzykować. Oczywiście nie byłoby tego obiektu gdyby nie pomoc rodziny i wsparcie znajomych oraz pracowników. Mamy też wielkie plany wobec naszej firmy. Mam tu na myśli rozbudowę o kolejne segmenty tego obiektu i dalsze zwiększanie asortymentu związanego nie tylko z ogrodnictwem, ale również z projektowaniem ogrodów. Myślę, że nasza oferta będzie coraz bardziej widoczna na rynku. Bardzo też cenimy sobie dotychczasową współpracę ze spółką miejską „Komunalnik”, a którą zamierzamy jeszcze rozszerzyć – mówi o bliższych i dalszych planach Grzegorz Mączyński, właściciel Centrum Ogrodniczego „Gardenia”.

A zatem szanowny kliencie, aby zapoznać się dokładniej z ofertą „Gardenii” trzeba po prostu odwiedzić placówkę, która mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Mazowieckiej i Limanowskiego tuż przed Kruszewcem. Żaden przecież opis nie zastąpi tego, co można osobiście zobaczyć na własne oczy.

fj