Mikołajki z Kętrzyńskim Centrum Kultury. FOT. Franciszek Jaroński

Co prawda pogoda nie sprzyjała wizycie Mikołaja, ale nie stanowiło to specjalnej przeszkody. Punktualnie o godzinie 8.30 Mikołaj odwiedził czekające w kinie „Gwiazda” dzieci z kętrzyńskich szkół podstawowych.

Wizytę Mikołaja z workiem prezentów poprzedziło jednak krótkie spotkanie z burmistrzem miasta, który tego dnia chciał się spotkać z najmłodszymi mieszkańcami grodu nad Gubrem. Była to niepowtarzalna okazja, aby po raz pierwszy złożyć wspólne przyrzeczenie, że każdego dnia wszyscy będą dla siebie Mikołajami.

Kiedy pojawił się „prawdziwy” Mikołaj, uśmiech na buziach dzieci zagościł na stałe. Zanim jednak prezent od Mikołaja trafił do rąk małego adresata, ten musiał spełnić określone warunki, a przede wszystkim wykazać się odwagą, by odgadnąć zagadkę, zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk. Mikołaj w towarzystwie śnieżynek i elfów nie zapominał też o burmistrzu miasta oraz o opiekunkach dzieci, obdarowując ich (oczywiście nie za darmo, bo musieli także powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać) słodkimi upominkami. Główni bohaterowie spotkania, czyli dzieci ze szkół podstawowych, miały też niepowtarzalną okazję aby obejrzeć film „Coco”.

Mikołajki w Kinie „Gwiazda” były finansowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie i stanowiły formę realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

fj