Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie wzięli udział we wspólnej z LO akcji pisania listów w sprawie ochrony praw obywatelskich Amnesty International. FOT. Archiwum szkoły

8 grudnia klasa 3a Szkoły Podstawowej nr 1 skorzystała z zaproszenia pani Moniki Karanowskiej i udała się do LO im. Wojciecha Kętrzyńskiego na maraton pisania listów. Od progu powitali nas uśmiechnięci i sympatyczni wolontariusze, którzy zaprowadzili nas do auli.

A tam … mnóstwo stolików i młodzieży piszącej listy. Z przyjemnością zasiedliśmy przy stolikach, wyjęliśmy swoje materiały do przygotowania kartek świątecznych i kartek z pozdrowieniami z Polski. W tle towarzyszyła nam muzyka, obejrzeliśmy prezentację bohaterów a także mieliśmy przyjemność połączenia się na żywo ze szkołami partnerskim w Turcji i we Włoszech. Po wykonaniu widokówek, sami mogliśmy wybrać adresata: NI YULAN (CHINY), MAHADINE (CZAD), HANAN BADR EL-DIN (EGIPT), MILPAH – RUCH NIEPODLEGŁOŚCI RDZENNEJ LUDNOŚCI (HONDURAS), FARID I ISSA (PALESTYNA), CLOVIS RAZAFIMALALA (MADAGASKAR), TANER 1 „10ZE STAMBUŁU (TURCJA).

Cała akcja odbyła się przy współpracy LO z organizacją pozarządową AMNESTY INTERNATIONAL, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że wspólnie z młodzieżą z LO mogliśmy świętować Dzień Praw Człowieka. A pani Monice jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Beata Borowska