Szpital powiatowy w Kętrzynie. FOT. Jarosław Żukowski

Na naszej stronie facebook’owej ogłosiliśmy konkurs, na co wydać 1,5 miliona złotych dotacji, którą powiat zamierza przekazać szpitalowi.

Konkurs to efekt dziwnego glosowania radnych starosty podczas ostatniej sesji rady powiatu. W projekcie budżetu zapisali milion dla szpitala, ale gdy „jedenastka” dołożyła „swoje” pięćset tysięcy, ludzie starosty nie chcieli poprzeć zwiększenia dotacji. Dlaczego? Podobno obawiają się, że szpital nie będzie w stanie całej dotacji wydać. Stąd konkurs, by nasi czytelnicy pomogli dyrekcji szpitala, by nie zmarnował przypadkiem przyznanej dotacji.

Najbardziej spodobał nam się pomysł, by dotację przeznaczyć na „modernizację pod kątem energooszczędności”. Autor tego pomysłu ma do odebrania najnowszy miejski kalendarz z Wojciechem Kętrzyńskim.

Oto cała wypowiedź internauty: Modernizacja pod kątem energooszczędności. Panele słoneczne, solary, docieplenie, oświetlenie i wszystko co pozwoli w perspektywie zaoszczędzone pieniądze inwestować w poprawę usług medycznych.

Kilku innych czytelników naszej gazety poszło w tym samym kierunku, bo zimą trochę wieje w budynku. Część naszych czytelników proponuje otworzyć oddział chirurgii dziecięcej, żeby nie trzeba było jeździć do Biskupca. Niestety, tego pomysłu za 1,5 mln zł nie da się chyba zrealizować. Jest też post o usprawnieniu poradni rehabilitacyjnej. Być może można coś w tej sprawie usprawnić za część tych pieniędzy? Jeden z internautów sugeruje byśmy kalendarz przekazali oddziałowi wewnętrznemu, by „przykryć odpadającą ścianę ze ścian”. To akurat jest jak najbardziej możliwe w ramach tej dotacji i bez kalendarza. Był jeszcze sarkazm, by dotację przekazać na nagrody dla personelu, ale to chyba nie ten konkurs.

Dziękujemy naszym czytelnikom za kreatywność. Miejmy nadzieję, że dyrekcja szpitala skorzysta z części tych pomysłów.

jz