Promocja książki o Wojciechu Kętrzyńskim już jutro (czwartek, 11 stycznia) w auli w budynku gimnazjum. FOT. Jarosław Żukowski

W czwartek (11 stycznia) o godzinie 12 w auli SP nr 1 (ul. Wojska Polskiego 9 – byłe gimnazjum) odbędzie się promocja najnowszej książki o Wojciechu Kętrzyńskim. Autorem biografii patrona miasta jest prof. Stanisław Achremczyk.

„Wojciech Kętrzyński – kustosz narodowej pamięci” autorstwa prof. Stanisława Achremczyka już jutro doczeka się swojej prezentacji publicznej. Redakcja miała możliwość zajrzenia do niej już dzisiaj. Ponad 300-stronicowe wydawnictwo przedstawia najważniejsze fakty z bogatego życiorysu patrona miasta. Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami Kętrzyńskiego, jego książek i publikacji, a także lwowskiego Ossolineum, w którym pracował. Znajdziemy w niej również cytaty z jego dzieł, a także opinie o Kętrzyńskim i jego dorobku.

Dziewczęta już po polsku nie umieją, a młodzież często powraca ze służby wojskowej z obcymi nazwiskami. Mieszka tam (Sztynort) np. familia Gwiazda, córki nazywają się jeszcze jak rodzice, synów zaś przezwano w wojsku Stern i jako Sternowie nadal będą żyć – czytamy w najnowszej książce o Kętrzyńskim.

jz

.