Przedszkolaki odwiedziły kętrzyńską komendę. FOT. Archiwum policji

Pomimo tego, że wzorowo odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa i tak zostali poddani daktyloskopii, a później trafili do policyjnej celi. To przedszkolaki, które przybyły na spotkanie do kętrzyńskiej komendy w ramach działań edukacyjno – profilaktycznych pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Wczoraj kętrzyńską komendę Policji dowiedziały dzieci z Oddziałów Przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kętrzynie. Maluchy dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Zobaczyły sprzęt, jakim dysponują funkcjonariusze. Dużą radość sprawiło również przymierzenie policyjnego munduru. Mogły też obejrzeć akcesoria, np.: kajdanki, czy pałkę. Nie zabrakło również atrakcji związanej z pobieraniem od małych gości odcisków palców. Podczas spotkania policjanci przybliżyli dzieciom zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami na śniegu, tłumaczyli jak postępować w trudnych sytuacjach, gdzie szukać pomocy. Najwięcej emocji wywołała wizyta na policyjnym parkingu, bo tam właśnie dzieci mogły zasiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi policjanci. Maluchy otrzymały od policjantów elementy odblaskowe, aby były bardziej widoczne na drodze oraz certyfikaty Małego Policjanta.

Na zakończenie nie brakowało ciekawych pytań ze strony najmłodszych oraz deklaracji, że w przyszłości chcieliby zostać policjantami oraz policjantkami.

mł. asp. Ewelina Piaścik
Rzecznik Komendanta Powiatowego Policji
w Kętrzynie