Z uwagi na panujące warunki pogodowe, drogi są śliskie i zarazem niebezpieczne. Policja przypomina o konieczności zachowania ostrożności, zwłaszcza podczas wykonywania manewrów oraz o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze.

W minioną sobotę kilka minut przed godz. 6:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych, że na trasie Stara Różanka – Kętrzyn, na wysokości pierwszego wjazdu do miejscowości Wopławki, doszło do zdarzenia drogowego. Z przekazanych informacji wynikało, że w zderzeniu uczestniczył jeden pojazd oraz jedna osoba jest poszkodowana. Na wskazaną trasę natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że 21-letni mężczyzna, kierując audi na łuku drogi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu, a następnie po uderzeniu w przepust pojazd dachował i zatrzymał się na lewym pasie jezdni. Na szczęście kierujący nie doznał poważnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 21-latek był trzeźwy. Z uwagi na powstałe uszkodzenia pojazdu funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Mężczyzna wkrótce odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

mł. asp. Ewelina Piaścik