W sobotę ma spaść śnieg w naszym regionie, dlatego nie wszystkie spotkania się odbędą. FOT. Archiwum/Jarosław Żukowski

W sobotę 17 marca ruszają rozgrywki piłkarskiej IV ligi. Zaplanowana na ten dzień 16 kolejka spotkań odbędzie się, ale nie wszędzie. Na pewno zagrają nasi piłkarze. Dzięki temu, że w Kętrzynie jest boisko ze sztuczną nawierzchnią. Tomasz Piec, trener Granicy jest optymistą przed piłkarską wiosną.

Piłkarze Granicy Kętrzyn przygotowywali się do wiosennej rundy bardzo starannie. Rozegrali rekordową liczbę spotkań sparingowych. Aż 13.

Rekordowa ilość sparingów

Ryszard Koszykowski, kierownik drużyny związany z klubem od wielu lat, nie pamięta kiedy było tak dużo meczów kontrolnych przed wiosną. Tomasz Piec, trener Granicy podkreśla, że sparingi były traktowane jako jednostki treningowe.

Jestem zadowolony z tych gier. Przegraliśmy tylko jedno spotkanie ze Zniczem Biała Piska. Chłopcy zaprezentowali się w nich z dobrej strony i okres przygotowawczy przepracowali bardzo solidnie – mówi Tomasz Piec.

Trener Granicy potwierdza, że mecz z Błękitnymi Orneta odbędzie się zgodnie z planem. W sobotę o godzinie 16. Z pewnością zagrają również piłkarze Mamr Giżycko, którzy w sobotę zmierzą się z Błękitnymi Pasym, ale … w Mrągowie, gdzie ostatnio zbudowano boisko ze sztuczną nawierzchnią. Pozostałe zespoły, które są gospodarzami spotkań w 16 kolejce, mają czas do czwartku, by zdecydować czy boiska będą nadawały się do rozegrania meczu piłkarskiego.

Kto wybiegnie w pierwszej „jedenastce”?

Kibice Granicy z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie ich ulubieńców. Kilku z nich obserwowało większość sparingów kętrzynian, rozgrywanych na boisku przy Kazimierza Wielkiego. Czy będą powody do zadowolenia i pogoń za czołówką tabeli? Okaże się już wkrótce. Na razie, pomimo długiej ławki, są kłopoty kadrowe. W pierwszym spotkaniu nie zobaczymy na pewno Mateusza Michałowskiego (kartki), Pawła Aleksandrowicza, który zagra z ekstraklasie futsalowej, Łukasza Swachę, który leczy kontuzję kostki, a także Mikołaja Rałowca i Marka Trauta, którzy mają swoje obowiązki „szkolne”.

Mimo tych osłabień Tomasz Piec ma już w głowie pierwszą „jedenastkę”, która wybiegnie w sobotę przeciwko Błękitnym i jest dobrej myśli, jeśli chodzi o grę swoich zawodników i wynik tego spotkania.

SPARINGI GRANICY

26 stycznia – Granica Kętrzyn – Wilczek Wilkowo 3:0

30 stycznia – Granica Kętrzyn – Łyna Sępopol 5:1

3 lutego Zimowy Turniej w Sępopol: Granica Kętrzyn – Victoria Bartoszyce 1:1; Pisa Barczewo – Granica Kętrzyn 0:2; Łyna Sępopol – Granica Kętrzyn 0:2

7 lutego – Granica Kętrzyn – Vęgoria Węgorzewo 4:2

10 lutego – Granica Kętrzyn – Śniardwy Orzysz 3:2

14 lutego – Granica Kętrzyn – Orlęta Reszel 4:3

17 lutego Memoriał im. Adama Dydzińskiego: Granica Kętrzyn – Wilczek Wilkowo 3:0; Granica Kętrzyn – Znicz Biała Piska 2:6

24 lutego – Granica Kętrzyn – MKS Korsze 5:3

3 marca – Granica Kętrzyn – Rominta Gołdap 4:4

7 marca – Granica Kętrzyn – Pisa Barczewo 3:1

PODSUMOWANIE: 13 spotkań (nie wszystkie były rozgrywane w pełnym wymiarze 90 minut): 10 zwycięstw – 2 remisy – 1 porażka. Bramki: 41:23