Mistrzostwa Polski Amatorów to jedna z najbardziej powszechnych polskich imprez bilardowych. Eliminacje do finału imprezy rozgrywane są w kilkudziesięciu klubach bilardowych na terenie całej Polski. Bierze w nich udział corocznie ponad tysiąc osób.

Kętrzyńskie kluby bilardowe mają swoje osiągnięcia w Mistrzostwach Polski Amatorów. W 2007 roku mistrzem Polski był Damian Ejmont, zawodnik klubu Skorpion Kętrzyn. W 2016 brązowy medal w imprezie wywalczył Krystian Kosik.

Pierwszy turniej kwalifikacyjny w kętrzyńskim Bałtyckim Centrum Bilardowym rozegrano 22 kwietnia. Na starcie zawodów stanęło 27 uczestników z Kętrzyna, Mrągowa, Giżycka, Ełku, Węgorzewa oraz Olsztyna. Zawodnicy rozegrają w sumie pięć turniejów eliminacyjnych.

– Na koniec cyklu zawodnicy z największą ilością punktów mają prawo startu w Mistrzostwach Polski Amatorów 2018 w Łodzi, w których główną nagrodą jest 5.000zł, puchar oraz start w MP seniorów 2018 – mówi Łukasz Niemczyk z Bałtyckiego Centrum Bilardowego w Kętrzynie.

Miejsca na podium w pierwszym turnieju eliminacyjnym wywalczyli: I miejsce – Dorian Czubaszek (MOSiR Kętrzyn) II miejsce – Krystian Kosik (Kętrzyn) III miejsce – Radosław Szagun ( MOSiR Kętrzyn) III miejsce – Cezary Cemer (Ełk). Kolejny turniej eliminacyjny, który odbędzie się 20 maja br.

jz