W ramach obchodów „Roku Wojciecha Kętrzyńskiego”, 12 kwietnia dzieci z grupy „Motylki” z przedszkola „Słoneczko” wzięły udział w konkursie inscenizacji wierszy Wojciecha Kętrzyńskiego.

Organizatorem konkursu byli Członkowie i Zarząd Stowarzyszenia im. Arno Holza dla Porozumienia Polsko – Niemieckiego w Kętrzynie. Konkurs miał na celu przybliżenie młodym obywatelom naszego miasta życie, twórczość i działalność patrona naszego miasta – Wojciecha Kętrzyńskiego. Uczestnictwo w konkursie z pewnością wpłynęło, także na doskonalenie umiejętności recytatorskich i aktorskich oraz na pokonywanie lęków i nieśmiałości.

Dzieciaki ze “Słoneczka” pięknie recytowały wiersze, które niewątpliwie są bardzo trudne dla sześciolatków i można bez wahania stwierdzić, iż wśród innych reprezentantów kętrzyńskich przedszkoli nie miały sobie równych.

Edyta Kania