Zespół „Enej” powrócił do Kętrzyna po raz kolejny. Tym razem przy okazji obchodów Kętrzyńskich Dni Uniwersytetu Warmińsko –  Mazurskiego. To właśnie ich koncert  był zwieńczeniem trzydniowych przedsięwzięć  dydaktycznych  i kulturalnych przygotowanych przez UWM w Olsztynie oraz szeroko rozumiany kętrzyński Urząd Miasta i Miejską Bibliotekę Publiczną..

Kętrzyńska publiczność zespół ENEJ przyjęła kolejny raz  niezwykle serdecznie. Nic w tym zapewne dziwnego, bo Kętrzyn jest przecież  miastem wielokulturowym i wielowyznaniowym. Nie wyznanie jednak tu było najważniejsze, bo – jak twierdzą sami artyści – w swoim repertuarze starają się łączyć muzykę polską i ukraińską. I właśnie w tym tkwi cały urok i popularność zespołu. Jak  kętrzynianie przyjęli koncert  zespołu widać na zamieszczonych zdjęciach.

Zespół Enei po zwycięstwie w programie Must Be The Music – Tylko Muzyka w telewizji Polsat został wyłoniony spośród 10.000 uczestników,  7 maja 2011 roku okazał się jego zwycięzcą. Wydarzenie to okazało się momentem przełomowym w historii zespołu. Chłopaki z grupy Enej to cudowni ludzie o wielkim talencie muzycznym , o czym świadczą miliony odsłon ich piosenek na You Tube i setki tysięcy wiernych fanów, którzy nieustająco zapełniają sale na ich koncertach w kraju i za granicą. To również ludzie, którzy oprócz talentu posiadają wielkie,  wrażliwe serca , co udowodnili nie raz, biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych, w tym  również w Kętrzynie gdzie wystąpili gościnnie 20 stycznia 2016 podczas koncertu zorganizowanego na leczenie jednej z mieszkanek naszego miasta.

fj