25 maja  siedem kętrzyńskich  małżeństw obchodziło 50-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość odbyła się w sali kinowej Kętrzyńskiego Centrum Kultury,  a życzenia  jubilatom złożył burmistrz miasta Krzysztof Hećman.

Ponieważ  uroczystość odbyła się w przededniu „Dnia matki”  burmistrz miasta Krzysztof Hećman zadedykował jubilatom  wiersz  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Do matki” podkreślając jej rolę w rodzinie.

W uznaniu pracy włożonej dla rozwoju rodziny wszyscy jubilaci zostali odznaczeniu medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznawanymi przez Prezydenta RP . Medale w imieniu Prezydenta RP wręczył  burmistrz Kętrzyna, a otrzymali je: Janina i Mieczysław Arcimowicz, Halina i Daniel Jowsa, Stefania i Józef Gacyk, Krystyna i Zbigniew Makarewicz, Halina i Janusz Masiewicz, Mieczysława i Stefan Matuszewscy oraz Maria i Antoni Subocz.

– W życiu każdego z was były dni przepiękne ale były i dni trudne, których  doświadczyliście w swoim 50-letnim związku .Nie jest sztuką przeżyć wspólnie 50 lat tylko w dniach słonecznych, a największą sztuką jest żyć w dniach trudnych i nie opuścić się wzajemnie. Wielki mój szacunek i gratulacje. W 100-lecie niepodległości mogę śmiało powiedzieć, że nie byłoby tej niepodległości  i tego Kętrzyna gdyby nie wasza obecność  i wasza praca –zwrócił się do jubilatów burmistrz miasta składając im serdeczne życzenia zdrowia na dalsze lata.

Wraz z medalami jubilaci otrzymali wiązanki kwiatów oraz upominki od władz miasta, a uroczystość zakończyła symboliczna lampka szampana i wspólne odśpiewanie „100 lat”.

fj