W Bałtyckim Centrum Bilardowym rozegrano trzeci turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów z cyklu Bilard Sport Amator Challenge. Zwycięzcą niedzielnego turnieju został Krystian Kosik. Czwarta kwalifikacja 26 sierpnia.

Mistrzostwa Polski Amatorów w bilardzie to największa masowa impreza organizowana przez Polski Związek Bilarda. Bierze w nich udział rokrocznie ponad tysiąc zawodników w całej Polsce. Jeden z cyklów kwalifikacyjnych rozgrywany jest również w Kętrzynie. Składa się on z 5 turniejów. Najlepsi otrzymają mają prawo startu w Mistrzostwach Polski Amatorów 2018 w Łodzi, w których główną nagrodą jest 5.000zł, puchar oraz start w MP seniorów 2018. Na starcie zawodów stanęło 23 uczestników.

W niedzielę w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie rozegrano już trzeci turniej cyklu. Zwyciężył w nim Krystian Kosik z Kętrzyna, który prowadzi również w klasyfikacji łącznej. Drugie miejsce zajął Igor Ziewiec z Mrągowa, a trzecim podzielili się Andrzej Romanowski oraz Zdzisław Guzewicz z Ełku. Kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się 26 sierpnia br.