Pochodząca z Kętrzyna wokalistka, kompozytorka, uczestniczka III edycji Voice of Poland, powraca na scenę z najnowszym singlem swojego autorstwa pt. „Zielony”. 22 lipca o godz. 18 wystąpi w kętrzyńskim amfiteatrze w koncert akustycznym. Będzie jej partnerował Tomasz „Serek” Krawczyk.

Fani mogą kojarzyć Oksanę Predko jako wokalistkę zespołu Toronto, z którym wystąpiła na Debiutach i Premierach w Opolu oraz otrzymała nominację do Fryderyków w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Napisana przez nią i Bartka Dziedzica (Brodka, Artur Rojek, Dawid Podsiadło) piosenka „Every little thing” promowała jedną z polskich sieci komórkowych, a piosenka „Autobus”, której kompozytorem i producentem jest Marek Dziedzic( Mela Koteluk, Sorry Boys) zgromadziła wieku fanów i prawie milion odsłon na Youtube. Najnowszym wynikiem współpracy z Markiem Dziedzicem są utwory do serialu „Za marzenia”, który mogą kojarzyć telewidzowie TVP2. Jej autorskie piosenki to efekt muzycznego rozdarcia pomiędzy popem a alternatywą. W muzyce od zawsze najważniejsza dla niej była melodyjność i emocje, a najlepsze akustyczne warunki do ich sprawdzania i testowania możliwości wokalnych i tym samym cierpliwości sąsiadów, były w domowej łazience.

Jej najnowszy singiel “Zielony” zapowiadający autorski materiał powstał w dużej mierze z niepewności i zagubienia. Piosenka opowiada o braku zdecydowania i szukaniu swojego miejsca w życiu, o tęsknocie za równowagą i bliskością, o której wokalistka nie boi się zaśpiewać. Zawsze nazywa swoje demony po imieniu. Prywatnie Oksana dzieli swój dom pomiędzy Warszawą a Mazurami, nie mogąc zdecydować się na stałe miejsce zamieszkania. Pomiędzy zgiełkiem miasta a naturą, “Zielony” świetnie oddaje emocje i refleksje debiutanckiego singla Oksany.

Zdjęcie: Oksana Predko podczas nagrywania teledysku do piosenki “Zielony”. FOT. Paweł Kukuć