Przez trzy dni na terenie obiektów kętrzyńskich jednostek Straży Granicznej  trwać będą piąte już z kolei zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Zmagania drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne  rozpoczęły się 12 września.

Do walki o tytuł stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski. Dzięki wsparciu finansowemu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej realizowana jest już V edycja zawodów.  Zmagania drużyn zorganizowane zostały w 8 konkurencjach.

Dzisiaj funkcjonariusze sprawdzają swoje umiejętności w typowo technicznych konkurencjach, w tym: jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem terenowym z piłeczką tenisową umieszczoną na masce samochodu, bieg sztafetowy (4×400 metrów), składanie i rozkładanie broni oraz strzelanie.

Rywalizacji drużyn Straży Granicznej towarzyszą zawody “Jak Najlepsi w Straży Granicznej” w konkurencjach sprawnościowych. Rywalizują w nich czteroosobowe drużyny reprezentujące sześć szkół średnich z terenu służbowej odpowiedzialności Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Na jutro zaplanowano  15-kilometrowy bieg na orientację. Uczestnicy biegu muszą wykazać się nie tylko kondycją fizyczną ale także prawidłowo odczytać mapy, by znaleźć się w wyznaczonych miejscach kontrolnych. Mała pomyłka w tej konkurencji „kosztować” będzie zawodników dodatkowe kilometry do pokonania.

14 września, w ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzą swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniony zostaną zwycięzcy oraz  wręczone nagrody najlepszym drużynom.

fj, kpt SG Mirosława Aleksandrowicz