12-14 września 2018 w Kętrzynie odbyły się zawody o tytuł „Najlepsi w Straży Granicznej”. Do walki stanęło 11 czteroosobowych drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Straży Granicznej z całej Polski.  Była to już IV edycja zwodów.

 W rywalizacji o tytuł „ Najlepsi w SG” organizatorzy zawodów zaplanowali  osiem konkurencji, w których funkcjonariusze musieli wykazać się wielkim zaangażowaniem i sportowym zacięciem. Były to między innymi: składanie i rozkładanie broni, jazda precyzyjna rowerem, jazda terenowa quadem, jazda precyzyjna pojazdem terenowym, bieg sztafetowy (4×400 metrów) oraz strzelanie.  W ostatnim dniu zawodów, uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę w teście na temat pełnienia służby granicznej. Po podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „ Najlepsi w SG” zdobyła drużyna z Bieszczadzkiego  Oddziału Straży Granicznej, II miejsce wywalczył zespół z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a na III miejscu, po zaciętej walce stanęła ekipa z Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie.

Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczał Komendant W-MOSG płk SG Robert Inglot oraz Przewodniczący NSZZ FSG Zarządu Oddziałowego w Kętrzynie kpt. SG Maciej Kuszilek. Towarzyszyli im Komendant Nadodrzańskiego OSG gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz  Centrum Szkolenia SG płk SG Adam Pacuk.

 „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”

W tym roku po raz pierwszy Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zorganizował także zawody „Jak Najlepsi w Straży Granicznej”. 12 września w sportowej rywalizacji  udział wzięło 6 drużyn ze szkół średnich naszego województwa.

Młodzież zmierzyła się w następujących konkurencjach: test z wiedzy o polskich formacjach granicznych, jazda precyzyjna rowerem, siłowy tor przeszkód, strzelanie z pistoletu pneumatycznego oraz bieg sztafetowy 4×400 metrów. Najwięcej emocji wzbudził tor siłowy. Młodzi ludzie nie tylko musieli wykazać się kondycją fizyczną, ale również zwinnością podczas wykonywania ćwiczeń.

W zawodach „Jak Najlepsi w Straży Granicznej” zwyciężyła drużyna z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu. Puchary i nagrody zwycięskim drużynom wręczał Zastępca Komendanta W-MOSG płk SG Zbigniew Klimczyk oraz przedstawiciel związków zawodowych. Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Kętrzyna.

Fj. kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz/Foto: Archiwum SG