W “Telewizyjnych Debatach Samorządowych” czas na rozmowę z kandydatami na burmistrza Kętrzyna.” Tylko Krzysztof Hećman z KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa był gotów rozmawiać o swoim programie i pomysłach na zbliżającą się kadencję. Pozostali dwaj kandydaci nie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i nie pojawili się na debacie.

Szkoda, bo otwarta formuła naszego programu dawałaby możliwość pełnej dyskusji, a nie tylko odpowiedzi na zadawane pytania w formule “Zgaduj-zgaduli”, co zaprezentowała chociażby Kętrzyńska Telewizja Kablowa w swojej debacie. Minutowy czy dwuminutowy czas na odpowiedź na pytanie to kpina z wyborców, którzy chcą podjąć decyzję, na którego kandydata oddadzą głos w niedzielę.

Debata to wymiana opinii czy pomysłów, co gwarantowała nasz formuła. Kandydaci z KWW Aktywny Samorząd i KW Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie odmawiali udziału w naszych debatach, od pierwszej aż do ostatniej. Szanujemy tę decyzję, dlatego w rozmowie z Krzysztofem Hećmanem zadaliśmy mu te pytania, które z pewnością sformułowali jego konkurenci. Zapytaliśmy o rozwój miasta, o zadłużenie, o którym mówi się, że jest kolosalne, o jego pomysły na to, by ludzie w Kętrzynie nie musieli wyjeżdżać i tutaj znaleźć dobrze płatną pracę. Zapytaliśmy również o pomysły na szpital powiatowy.