Kętrzyńscy seniorzy na brak atrakcji narzekać nie mogą. Oprócz licznych imprez i klubów działających w naszym mieście, od kilku lat mogą uczestniczyć w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 10 października  po raz trzynasty rozpoczęli rok akademicki 2018/2019.

 

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kętrzynie działa przy Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP. Jego celem jest aktywizacja osób starszych. Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019, która odbyła się 10 października w sali kętrzyńskiego wydziału zaprezentowano plany i charakter działalności UTW. Prezes Janina Milewicz nakreśliła w wielkim skrócie dotychczasowe działania i przestawiła zamierzenia na rok akademicki 2018/2019.

Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi  wiele sekcji zainteresowań, organizuje wspólne wyjazdy i imprezy, a także zapewnia szereg zająć związanych z wykładami na interesujące studentów tematy.

 

Obecny na uroczystości prof. Stefan Smoczyński, przedstawiciel rektora UWM prof. Ryszarda Góreckiego  podkreślił, że:

– W województwie działa 36 uniwersytetów Trzeciego Wieku, z których kętrzyński się bardzo wyróżnia swoją aktywnością.

Z kolei  burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman zwracając się do studentów UTW odniósł się do słowa „niepodległość”:

– Dzisiaj przez różne przypadki odmieniamy słowo niepodległość. To jest wszystko w każdym z was. Na czym polega siła i piękno  takiego Uniwersytetu? Na tym, że jesteście wolni w swoich decyzjach i poprzez pracę, solidarną współpracę i różne projekty tworzycie prawdziwą niepodległość w sobie. Człowiek wolny jest mądry w każdym wieku i to jest wartość bezcenna – podkreślił wręczając Janinie Milewicz bukiet kwiatów oraz wzory siedmiu pieczęci, które użytkowało miasto od 1357 roku.

Spotkanie zakończył wykład inauguracyjny dr Dariusza Jurczaka   pt. „Formy aktywności osób starszych”.

fj