W piątek 5-osobowa rodzina ze Srokowa straciła dom w pożarze. Wczoraj na stronach pomagam.pl pojawiła się możliwość wpłacania pieniędzy na nowy dom. W krótkim czasie na koncie jest już niemal 6.000 zł. Wyznaczony cel to 20.000 zł.

Kochani!

– Mam na imię Beata. Rzadko proszę o pomoc dla siebie, ale nie waham się pomagać innym. Los jednak sprawił, że szukam wsparcia dla mojej rodziny – czytamy na stronie pomagam.pl

Moja ciocia, siostra mojej mamy, zawsze bała się burzy i ognia. Niestety 19 października ok. godz. 22:00 spełnił się czarny scenariusz i ogień zabrał jej wszystko – jeszcze nie wiemy czy to była iskra z komina czy podpalenie. Ona i jej rodzina zostali tylko w tym co mieli na sobie. Nie mają dokumentów, telefonów, ubrań … wujek jest po amputacji obu nóg – stracił wózek inwalidzki.

Ta rodzina pilnie potrzebuje pomocy na zwykłe codzienne życie, na odbudowę chociażby pozorów normalności. Ale przede wszystkim na lekarstwa i opiekę nad chorym.
Zawsze borykali się z problemami finansowymi, choroby nie omijały tego domu. Byli już wtedy zagubieni, a teraz jest im podwójnie ciężko. Bez wsparcia ludzi dobrej woli trudno będzie im się odnaleźć!

Aktualnie wójt ulokował ich w dwupokojowym mieszkaniu w Srokowie, za co bardzo dziękujemy! Prawdopodobnie nigdy ich nie będzie stać na odbudowę domu, ale kto wie – cuda się zdarzają!

Jeśli ktoś mieszka blisko może kontaktować się bezpośrednio z najbliższymi rodziny.
tutaj informacje o nazwiskach i adresach: srokowo-online.pl/2018/10/20…

Będę ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc, choćby najdrobniejszą wpłatę!

Dom, który spłonął był kiedyś domem mojej babci. Każdego roku spędzałam tam razem z bratem wakacje. Wspomnienia pozostają, ale serce boli, że już nigdy nie zobaczę tego miejsca takiego jak dawniej.

Pomóżcie, proszę …

Pieniądze można wpłacać poprzez strone pomagam.pl