Platforma Obywatelska, która startowała w wyborach samorządowych w ramach Kętrzyńskiej Wspólnoty Samorządowej poprze w drugiej turze wyborów burmistrza – Krzysztofa Hećmana. Działacze PO obawiają się, że w przeciwnym przypadku cała władza w powiecie i mieście przejdzie w ręce PiS. 

Powiatowe struktury Platformy Obywatelskiej na chłodno oceniają sytuację po pierwszej turze wyborów samorządowych w mieście i powiecie. – PiS w koalicji z Aktywnym Samorządem Ryszarda Niedziółki może przejąć pełnię władzy. Nie możemy na to pozwolić – mówi Andrzej Hałuszka, szef struktur powiatowych PO. Zarząd partii podjął uchwałę popierającą Hećmana w drugiej turze. Podczas dzisiejszego spotkania członkowie PO przekazali Krzysztofowi Hećmanowi uchwałę z poparciem.

Eugeniusz Koch, radny Sejmiku Wojewódzkiego trwającej jeszcze kadencji samorządu podkreśla, że wygrana Hećmana w wyborach na burmistrza może zapewnić w powiecie równowagę.

– Dlatego popieramy Krzysztofa Hećmana na stanowisko burmistrza i prosimy o to naszych członków i sympatyków – mówi Eugeniusz Koch, który był obecny podczas spotkania z burmistrzem Kętrzyna.

W spotkaniu uczestniczyli również Zbigniew Olenkowicz, Ryszard Wanago, Stanisław Wachnik, Andrzej Niedźwiecki oraz Krzysztof Krupienik.

jz