Najwięcej głosów wyborców w wyborach do rady powiatu otrzymali kandydaci KWW Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa. 6.348 głosów dało komitetowi 6 mandatów. Wczorajsza wizyta w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie Ryszarda Niedziółki i Michała Kochanowskiego wskazuje na to, że to koalicja PiS – Aktywny Samorząd będzie rządziła w powiecie.

Mandaty w powiecie zdobyli kandydaci 4 komitetów wyborczych. Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa będzie miała 6 mandatów (6.348 głosów); Aktywny Samorząd 5 mandatów (5.596 głosów); Prawo i Sprawiedliwość 5 mandatów (5.051 głosów); SLD Lewica Razem 3 mandaty (3.704 głosy).

Wszystko wskazuje na to, że starostę i zarząd spośród siebie wybierze nowa koalicja PiS-Aktywny Samorząd, dysponująca 10 mandatami, co potwierdza wczorajsza wizyta w starostwie powiatowym Ryszard Niedziółki i Michała Kochanowskiego. Nowego starostę można upatrywać właśnie wśród tych dwóch osób. Z pewnością wybór zarządu zostanie dokonany po drugiej turze wyborów na burmistrza Kętrzyna, w których szansę na fotel włodarza miasta ma Ryszard Niedziółka.

jz